ionicons-v5-r Kullanım Şartları

Kullanım Koşulları


iletio'ya Hoş Geldiniz!

iletio kullanımınızın tabi olduğu bu Kullanım Koşulları, iletio Hizmeti hakkında aşağıda belirtilen bilgileri sağlamaktadır. Bir iletio hesabı oluşturduğunuzda veya iletio'yu kullandığınızda bu koşulları kabul etmiş sayılırsınız.


1 iletio Hizmeti


Size iletio Hizmetini sunmayı kabul ediyoruz. iletio Hizmetine, iletio'nun misyonunu ileri taşımak için sağladığımız tüm iletio ürün, özellik, uygulama, hizmet, teknoloji ve yazılımları dahildir: Sizi sevdiğiniz insanlara ve şeylerle yakınlaştırmak. Hizmet, aşağıdaki unsurlardan oluşmaktadır (Hizmet):


1.1 Yaratmak, bağlantı kurmak, iletişim kurmak, keşfetmek ve paylaşmak için kişiselleştirilmiş fırsatlar sunmak.

Her insan birbirinden farklıdır. Önemsediğiniz ortak deneyimler üzerinden ilişkilerinizi güçlendirmek istiyoruz. Bu nedenle, başkalarının ve sizin kimlere ve nelere önem verdiğinizi anlamaya çalışan sistemler geliştiriyoruz ve bu bilgileri, önemseyeceğiniz deneyimlere katılıp bu deneyimlerde içerik oluşturmanıza, bulmanıza ve paylaşmanıza yardımcı olmak için kullanıyoruz. iletio'da ve başka yerlerde yaptığınız ve başkalarının yaptığı şeyler doğrultusunda ilgilenebileceğiniz içerik, özellik, teklif ve hesapları göstermek ve iletio'yu deneyimlemeniz için size çeşitli yollar sunmak bunun bir parçasıdır.


1.2 Pozitif, kapsayıcı ve güvenli bir ortam.

Topluluk üyelerimizin yardıma ihtiyaç duyduğunu düşündüğümüz zamanlar da dahil olmak üzere olumlu ve herkesin keyif alabileceği deneyimler yaşamasına yardımcı olan araçlar geliştirip kullanıyor ve kaynaklar sunuyoruz. Buna ek olarak, hem istismarla, hem Koşul ve ilkelerimizin ihlaliyle hem de zararlı ve aldatıcı davranışlarla mücadele etmek için çaba gösteren ekip ve sistemlerimiz bulunuyor. Platformumuzu güvende tutmak amacıyla, sizin bilgileriniz dahil olmak üzere elimizdeki tüm bilgileri kullanıyoruz. Buna ek olarak, kötüye kullanım veya zararlı içerikler hakkında bilgileri diğer iletio Şirketleri veya kolluk kuvvetleri ile paylaşabiliriz.


1.3 Büyüyen topluluğumuza hizmet sunmaya devam etmemize yardımcı olan teknolojileri geliştirmek ve kullanmak.

Büyüyen topluluğumuz için bilgileri düzenlemek ve analiz etmek, Hizmetimizde önemli bir rol oynar. Hizmetimizin önemli bir parçası, son derece geniş bir küresel topluluk için Hizmetimizi devasa bir ölçekte kişiselleştirmemize, korumamıza ve geliştirmemize yardımcı olan modern teknolojiler oluşturmak ve kullanmaktır. Sanal zeka ve makine öğrenimi gibi teknolojiler, bize Hizmetimizin genelinde karmaşık işlemler uygulayabilme imkanı verir. Otomatikleştirilmiş teknolojiler de Hizmetimizin işlevselliğini ve bütünlüğünü korumamıza yardımcı olur.


1.4 Diğer iletio Şirketi Ürünlerinin tamamında tutarlı ve kusursuz deneyimler sunmak.

Büyüyen topluluğumuz için bilgileri düzenlemek ve analiz etmek, Hizmetimizde önemli bir rol oynar. Hizmetimizin önemli bir parçası, son derece geniş bir küresel topluluk için Hizmetimizi devasa bir ölçekte kişiselleştirmemize, korumamıza ve geliştirmemize yardımcı olan modern teknolojiler oluşturmak ve kullanmaktır. Sanal zeka ve makine öğrenimi gibi teknolojiler, bize Hizmetimizin genelinde karmaşık işlemler uygulayabilme imkanı verir. Otomatikleştirilmiş teknolojiler de Hizmetimizin işlevselliğini ve bütünlüğünü korumamıza yardımcı olur.


1.5 Hizmetimizi ayakta tutan küresel altyapımızın dengeli kalmasını sağlamak.

Küresel Hizmetimizi sağlayabilmek için verileri dünyanın dört bir yanındaki (ikamet ettiğiniz ülke haricindeki ülkeler de dahil olmak üzere) sistemlerimize dağıtarak buralarda saklamamız gerekmektedir. Bu altyapı iletio Şirketi mülkiyetinde bulunabilir veya bu şirketler tarafından işletilebilir.


1.6 Önemsediğiniz marka, ürün ve hizmetlerle bağlantı kurmanızı sağlamak.

iletio'dan, diğer iletio Şirketi Ürünlerinden ve üçüncü taraf ortaklardan aldığımız verileri, size anlamlı bulacağınızı düşündüğümüz reklamlar, teklifler ve diğer sponsorlu içerikleri göstermek için kullanıyoruz. Ayrıca bu içerikleri, iletio'daki diğer tüm deneyimleriniz kadar ilgili bulmanız için çaba gösteriyoruz.


1.7 Araştırma ve yenilikler.

Topladığımız bilgileri, Hizmetimiz üzerinde çalışmalar gerçekleştirmek ve hem Hizmetimizi iyileştirecek hem de topluluğumuzun refahına katkıda bulunacak araştırmalarda başkalarıyla işbirliği yapmak için kullanıyoruz.2 Verdiğiniz Taahhütler


Bizim Hizmeti sağlama yönündeki taahhüdümüze karşılık olarak sizin de bize aşağıdaki taahhütleri vermeniz gerekmektedir.

2.1 iletio'yu Kullanabilecek Kişiler. Hizmetimizin isteyen herkesin katılabildiği, olabildiğince açık bir ortam olmasını, ancak bir yandan da emniyetli, güvenli ve yasalara uygun kalmasını istiyoruz. Bu nedenle, iletio topluluğuna katılmadan önce birkaç kısıtlamayı kabul etmeniz gerekiyor.

- En az 13 yaşında veya ülkenizde Instagram'ı kullanmak için gereken asgari yasal yaşta olmanız gerekir.

- Yürürlükteki yasalar gereği Hizmetimizin herhangi bir parçasını almanızın veya geçerli bir engelli taraf listesinde yer alıyorsanız ödemeyle ilişkili Hizmetlerle etkileşimde bulunmanızın yasaklanmamış olması gerekir.

- Hesabınızın daha önce yasaları veya herhangi bir ilkemizi ihlal etmeniz nedeniyle kapatılmamış olması gerekir.

- Herhangi bir cinsel suçtan hüküm giymemiş olmamanız gerekir.

2.2 iletio'yu Kullanarak Yapamayacağınız Eylemler. Büyük bir topluluğa güvenli ve açık bir Hizmet sunabilmemiz için herkesin üzerine düşeni yapması gerekmektedir.

- Başkasının kimliğine bürünemez ve doğru olmayan bilgiler veremezsiniz.

- Yasalara aykırı, yanıltıcı veya dolandırıcılık amaçlı herhangi bir şey yapamaz, yasadışı veya yetkisiz amaçlarla herhangi bir eylem gerçekleştiremezsiniz.

- Hizmetin arzulanan çalışma biçimine müdahale edecek veya olumsuz etkide bulunacak herhangi bir şey yapamazsınız.

- İlkelerimizi veya bu Koşulları ihlal edemezsiniz (veya ihlal etmesi için başkalarına destek veya teşvikte bulunamazsınız).

- İzinsiz yollarla hesap oluşturma, bilgilere erişme veya bilgi toplama girişiminde bulunamazsınız.

- Hesabınızın herhangi bir parçasını (kullanıcı adınız dahil) satın almaya, satmaya veya devretmeye çalışamaz; ayrıca başka kullanıcıların giriş bilgilerini veya simgelerini isteyemez, toplayamaz veya kullanamazsınız.

- Fikri mülkiyet hakları dahil olmak üzere, özel veya gizli bilgileri paylaşamaz ya da bir başkasının haklarını ihlal edecek herhangi bir şey yapamazsınız.

- Önceden yazılı iznimiz olmadan kullanıcı adınızda bir domain adı veya internet adresi (URL) kullanamazsınız. Böyle bir durum tespit edilmesi halinde kullanıcı adları bilgi verilmeksizin engellenebilecektir.

2.3 Bize Verdiğiniz İzinler. Aramızdaki sözleşme kapsamında, bize Hizmeti sağlamak için ihtiyaç duyduğumuz izinleri vermektesiniz.


3 Saklı Tuttuğumuz İlave Haklar


3.1 Hesabınız için bir kullanıcı adı veya benzer bir tanımlayıcı seçerseniz, uygun veya gerekli gördüğümüz takdirde (ör. başka birinin fikri mülkiyet haklarını ihlal ediyorsa veya başka bir kullanıcının kimliğine bürünüyorsa) bunları değiştirebiliriz.

3.2 Sahip olduğumuz fikri mülkiyet hakları kapsamındaki içerikleri kullandığınızda ve bunları Hizmetimizde erişilebilir kıldığınızda (örneğin oluşturduğunuz veya paylaştığınız içeriklere eklemeniz için sağladığımız görseller, tasarımlar, videolar veya sesler), sahip olduğumuz içeriğe ait tüm haklar bize ait olur ve söz konusu içerik hakkında size bir hak tanınmaz.

3.3 Fikri mülkiyetimizi, ticari markalarımızı ya da benzer markaları sadece bizden önceden yazılı izin alarak kullanabilirsiniz.

3.4 Yazılımımızı değiştirmek, türevlerini oluşturmak, kaynak koda dönüştürmek veya başka bir şekilde bizden kaynak kod çekmeye çalışmak için öncelikle bizden veya bir açık kaynak lisansı kapsamında yazılı izin almanız gerekir.


4 İçeriklerin Kaldırılması veya Hesabınızın Devre Dışı Bırakılması veya Kapatılması


4.1 Bu Kullanım Koşulları'nı ihlal ettiğini düşündüğümüz durumlarda veya yasaların izin verdiği veya gerektirdiği şekilde Hizmette paylaştığınız içerikleri veya bilgileri kaldırabiliriz. Bizi yasal süreçlere maruz kalma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmanız, bu Kullanım Koşulları'nı ihlal etmeniz, diğer kişilerin fikri mülkiyet haklarını sürekli olarak ihlal etmeniz veya yasaların izin verdiği ya da gerektirdiği şekilde topluluğumuzu veya hizmetlerimizi korumak amacıyla size Hizmeti kısmen veya tamamen sunmayı derhal durdurabilir veya reddedebiliriz (buna hesabınızın kapatılması dahildir). Hesabınızı kapatma kararı alırsak, gerekli olduğunda sizi bilgilendiririz. Hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız veya hesabınızı kendiniz kapatmak veya kalıcı olarak silmek istiyorsanız Yardım Merkezimize göz atın.

4.2 Sildiğiniz içerikler yedek kopyalarda sınırlı bir süre için saklanabilir ve başkalarının paylaştığı yerlerde görünmeye devam eder. Bu paragraf ve alttaki "Sözleşmemiz ve Anlaşmazlık Durumunda Gerçekleşecekler" başlıklı kısımda yer alan hükümler, hesabınız kapatılsa veya silinse bile geçerliliğini koruyacaktır.


5 Sözleşmemiz ve Anlaşmazlık Durumunda Gerçekleşecekler


5.1 Sözleşmemiz.

5.1.1 Hizmette müzik kullanımınız ayrıca Müzik Kurallarına ve API'mizi kullanımınız Platform İlkemize tabidir. Belirli başka özellikler veya ilgili hizmetler kullanmanız durumunda ilave koşullar size iletilecek ve sözleşmemizin kapsamına dahil edilecektir. Örneğin ödeme özelliklerini kullanırsanız, Topluluk Ödeme Koşullarını kabul etmeniz istenir. İlave koşullardan herhangi birinin bu sözleşmeyle çelişmesi halinde ilave koşullar geçerli olacaktır.

5.1.2 Bu sözleşmenin herhangi bir kısmı uygulanamaz nitelikteyse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini koruyacaktır.

5.1.3 Sözleşmemiz üzerinde yapılacak herhangi bir değişiklik ya da feragat, tarafımızca yazılı olarak yapılmalı ve imzalanmalıdır. Bu sözleşmenin herhangi bir hükmünü uygulama konusunda başarısız olmamız halinde, bu durum bir feragat olarak kabul edilmeyecektir.

5.1.4 Size açık bir şekilde verilmemiş tüm haklar tarafımızca saklı tutulmaktadır.


5.2 Bu Sözleşme Uyarınca Hak Sahibi Olan Kişiler.

5.2.1 Bu sözleşme, herhangi bir üçüncü tarafa herhangi bir hak tanımamaktadır.

5.2.2 Bu sözleşme kapsamındaki hak veya yükümlülüklerinizi, bizim iznimiz olmadan başkalarına devredemezsiniz.

5.2.3 Sahip olduğumuz hak ve yükümlülüklerimizi başkalarına devredebiliriz. Örneğin, şirketimizin sahibinin değişmesi (şirket birleşmesi, şirket satışı veya varlıkların satışı) ya da yasalar gereği böyle bir durum yaşanabilir.


5.3 Bir Şey Meydana Geldiğinde Sorumlu Olan Kişiler.

5.3.1 Hizmetimiz "olduğu gibi" sunulur. Hizmetimizin her zaman emniyetli, güvenli ve kusursuz olacağını garanti edemeyiz. YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE, ZIMNİ PAZARLANABİLİRLİK, ÖZEL BİR AMACA UYGUNLUK, ZAPTA KARŞI TEMİNAT VE İHLAL ETMEME GARANTİLERİ DAHİL, AÇIK VEYA ZIMNİ HER TÜR GARANTİYİ REDDEDİYORUZ.

5.3.2 Ayrıca insanların ve başkalarının neler yaptığını veya söylediğini kontrol etmiyoruz ve bu kişilerin veya sizin eylem ve davranışlarınızdan (internette veya internet dışında) ya da paylaştığınız herhangi bir içerikten (yasadışı veya rahatsız edici içerikler dahil) sorumlu değiliz. Buna ek olarak, Hizmetimiz üzerinden erişim sağlasanız dahi, başka kişiler veya şirketler tarafından sunulan hizmet ve özelliklerden sorumlu tutulamayız.

5.3.3 Hizmette gerçekleşen herhangi bir şey için sorumluluğumuz ("yükümlülük" olarak da adlandırılır), yasaların izin verdiği asgari sorumlulukla sınırlıdır. Hizmetimizle ilgili herhangi bir sorun meydana gelirse, bu sorunun yol açabileceği tüm etkileri bilmemiz mümkün olmayacaktır. Muhtemel olduğunu bilsek dahi, bu Koşullardan kaynaklanan veya bu Koşullarla ilgili herhangi bir kâr, gelir, bilgi veya veri kaybı ile bağlı, özel, dolaylı, emsal niteliğinde, cezai veya arızi zarardan dolayı sorumlu ("yükümlü") tutulmayacağımızı kabul edersiniz. İçerik, bilgi veya hesabınızı sildiğimiz durumlar da buna dahildir.


5.4 İhtilafları Ele Alma Biçimimiz.

5.4.1 Bir tüketiciyseniz, bu Koşullar nedeniyle veya bu Koşullarla ilişkili olarak bizimle aranızdaki her türlü iddia, dava nedeni ya da ihtilafta ("iddia"), ikamet ettiğiniz ülkenin kanunları geçerli olacaktır. İddianızı ilgili ülkede, iddia üzerinde yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkemede çözümleyebilirsiniz. Diğer her türlü davada, iddianın sadece Istanbul Mahkemelerince çözümlenmesi gerektiğini, iddianın çözümlenmesi amacıyla bu mahkemelerden herhangi birinin kişisel yargı yetkisinin bağlayıcı olacağını ve hem bu Koşulların hem de herhangi bir iddianın, yasa hükümlerinin çakışmasına bakılmaksızın Türkiye yasalarına tabi olacağını kabul edersiniz.


5.5 İstenmeden Verilen Bilgi ve İçerikler.

5.5.1 Görüşleriniz ve diğer önerileriniz bizim için her zaman çok önemlidir, ancak bunları herhangi bir sınırlama olmadan kullanabileceğimizi ve kullandığımız takdirde size bir bedel ödeme veya görüşlerinizi gizli tutma yükümlülüğümüz olmayacağını kabul edersiniz.


6 Bu Koşulların Güncellenmesi


6.1 Hizmetimizi ve ilkelerimizi değiştirebiliriz. Ayrıca, Hizmetimizi ve ilkelerimizi doğru olarak yansıtması için bu Koşulları da değiştirmemiz gerekebilir. Yasalar uyarınca aksi gerekmediği sürece, bu Koşullarda değişiklik yapmadan önce sizi bilgilendirecek (ör. Hizmetimiz aracılığıyla veya kayıtlı mail adresinize gönderilen e-postalar ile) ve Koşullar yürürlüğe girmeden önce size inceleme fırsatı vereceğiz. Sonrasında Hizmeti kullanmaya devam ederseniz, güncellenen Koşullara tabi olacaksınız. Bu veya güncellenen Koşulları kabul etmek istemiyorsanız buradan hesabınızı silebilirsiniz.Güncelleme Tarihi : 01 Haziran 2020